Jury

Yann Arthus-Bertrand (przewodniczący)
Vita

Vita

Yann Arthus-Bertrand jest fotografem i ekologiem. Zyskał światową sławę dzięki swoim spektakularnym zdjęciom lotniczym. Od zawsze pasjonował go świat fauny i flory. W wieku 20 lat osiadł w środkowej Francji i objął stanowisko dyrektora rezerwatu przyrody. Pod wpływem pierwszej konferencji w Rio w 1992 roku Yann Arthus-Bertrand zdecydował się na opracowanie książki przedstawiającej stan naszej planety na rok 2000. Ukazała się ona pod tytułem „ZIEMIA WIDZIANA Z NIEBA”. Pozycja okazała się wielkim sukcesem i sprzedała się w ponad 3 milionach egzemplarzy. Krótko potem Yann Arthus-Bertrand założył fundację GOODPLANET, która ma na celu podnoszenie świadomości społecznej w zakresie ochrony środowiska, wdrażanie programów dotyczących ochrony klimatu i zwalczanie procesów wylesiania we współpracy z lokalnymi organizacjami pozarządowymi.

Ekolog i fotograf

Christie Goodwin
Vita

Vita

Christie Goodwin jest brytyjską fotografką, której kariera trwa już od ponad 35 lat. Po raz pierwszy wzięła aparat do rąk w wieku 12 lat. Dopiero w 2005 roku, gdy zlecono jej robienie zdjęć w trakcie występów na żywo, odnalazła swoje prawdziwe przeznaczenie. To właśnie po tym wydarzeniu pożegnała się z pracą w redakcji i stała się pełnoetatowym fotografem w branży muzycznej i rozrywkowej. Dziś Christie Goodwin jest rozchwytywaną fotografką angażowaną do portretów i zdjęć podczas tras koncertowych. Pracowała dla Eda Sheerana, Katy Perry, Taylor Swift, Paula McCartneya, Roda Stewarta i innych topowych artystów. Jej prace prezentowane są na płytach CD, DVD, podczas tras, w międzynarodowych publikacjach, książkach i na wystawach. W 2018 roku wydała swój pierwszy duży album fotograficzny pt. „Memories We Made”, który prezentuje fotografie Eda Sheerana z ostatniej dekady. Christie Goodwin – szybka, kreatywna i trochę szalona – szanowana jest za to, że jej zdjęcia są zawsze strzałem w dziesiątkę. Jeżeli akurat nie podróżuje autokarem, to przebywa w swoim domu w Londynie, gdzie jako oficjalny fotograf pracuje w sali koncertowej Royal Albert Hall. Jest również autorką okładek do bestsellerowych powieści kryminalnych.
Tobias Hägg
Vita

Vita

Tobias Hägg – założyciel Airpixelsmedia.com i Airpixelsmediart.com – jest zawodowym fotografem i autorem wideo, urodził się i nadal mieszka w Eskilstunie w Szwecji. Kocha przygodę i odkrywanie nowych miejsc z niestandardowej perspektywy. Dążąc do perfekcji we wszystkim co robi, Tobias Hägg również na życie patrzy z wyjątkowej perspektywy i nieustannie doskonali swoją twórczość i kreatywność. Produkował, reżyserował i prezentował materiały o charakterze komercyjnym z całego świata, ściśle współpracując z wieloma uznanymi na skalę międzynarodową klientami.
Dr. Christian Friege
Vita

Vita

Dr Christian Friege od 2015 roku zasiada w zarządzie w CEWE Stiftung & Co. KGaA i kieruje działem krajowej i międzynarodowej sprzedaży, a od 2017 roku jest przewodniczącym zarządu w Neumüller CEWE Color Stiftung. Doradca do spraw zarządzania przedsiębiorstwem wcześniej pracował jako manager w Wielkiej Brytanii, USA, Finlandii i Japonii. Był również członkiem zarządu w Debitel AG i przewodniczącym zarządu LichtBlick AG. Będąc patronem konkursu fotograficznego CEWE Photo Awards, promuje ideę fotografii jako dobra kultury.
Markus Schreiber
Vita

Vita

Markus Schreiber od 1999 roku jest fotografem agencji informacyjnej The Associated Press (AP) w Berlinie. Jako fotograf międzynarodowej agencji informacyjnej relacjonował liczne wydarzenia i imprezy sportowe w Europie, na Bliskim Wschodzie, w Azji i Afryce. Zdawał relację między innymi o drugiej intifadzie w Izraelu i Gazie w 2002 roku, o trzęsieniu ziemi w Pakistanie w 2005 roku, uroczystościach żałobnych po śmierci Nelsona Mandeli w RPA w 2013 roku, a także o igrzyskach olimpijskich w Londynie w 2012 roku i Rio w 2016 roku. W 2014 roku zdobył pierwszą nagrodę w kategorii „Observed Portraits” w konkursie World Press Photo.
Joachim Herrmann
Vita

Vita

Joachim Herrmann od 2012 roku jest redaktorem naczelnym Reuters News Picture Service i odpowiada za pracę oddziału w Niemczech. Pracę rozpoczął w 1988 roku jako fotograf niemieckiej agencji prasowej (DPA) w Hamburgu, a następnie w Reuters, Bonn i Berlinie. W 2007 roku pełnił funkcję edytora zdjęć w Global Picture Desk Singapore. Przez całą dobę dostarczał klientom na całym świecie wysokiej jakości materiał zdjęciowy, aby tym samym zapewnić Reuters News Picture Service status bezkonkurencyjnego serwisu na arenie międzynarodowej. Joachim Herrmann dbał o to, aby wszystkie zdjęcia były zgodne z wysokimi standardami Reuters. Oczywiście oprócz jakości zdjęć liczą się tutaj również kwestie prawne i etyczne.
Dr. Wilfried Vyslozil (SOS Wioski Dziecięce na całym świecie)
Vita

Vita

Dr. Wilfried Vyslozil jest przewodniczącym zarządu SOS-Kinderdörfer weltweit. W organizacji działa od 20 lat, z tego przez 14 lat był w jej zarządzie w Austrii, a od 6 lat pełni funkcję przewodniczącego zarządu SOS-Kinderdörfer weltweit. Wcześniej dr Wilfried Vyslozil pracował w branży executive search oraz jako trener w zakresie zarządzania. Ojciec trójki dorosłych dzieci, ukończył szkoły w Szkocji i w Austrii, a studiował na uniwersytetach w Wiedniu i Linzu. Ponadto był wykładowcą i prowadził badania na uniwersytetach w Linzu, Innsbrucku i Budapeszcie.
global.drag_and_drop.header
global.drag_and_drop.description