FAQ
Moje konto:

Jak mogę usunąć konto użytkownika?

Aby usunąć konto użytkownika, należy skontaktować się z naszym Działem Obsługi Klienta

Czy mogę zmienić nazwę użytkownika i/lub adres e-mail?

Po zalogowaniu nie można zmienić nazwy użytkownika ani adresu e-mail.

Ile kont użytkownika wolno posiadać?

Utworzyć wolno jedno konto użytkownika, które zawiera indywidualne dane. To konto umożliwia udział we wszystkich konkursach fotograficznych CEWE. Ponowna rejestracja nie jest konieczna.

Nie pamiętam hasła lub nie mogę zalogować się za pomocą swojego hasła.

Jeżeli zalogowanie z użyciem dotychczasowego hasła nie jest możliwe lub gdy hasło zostało zapomniane należy zażądać nowego hasła. Ten proces może potrwać do 15 minut. Jeżeli w tym czasie nie otrzymasz automatycznej wiadomości e-mail z naszego systemu, sprawdź także skrzynkę ze spamem.

Chcę skasować zdjęcia ze starych konkursów. Jak mogę to zrobić?

Kliknij najpierw konkurs, z którego chcesz usunąć zdjęcia. Następnie zaloguj się, podając dane użytkownika, kliknij nazwę użytkownika i wybierz „Zarządzaj zdjęciami”. Tutaj można usuwać pojedynczo wszystkie zdjęcia.

Zdjęcia:

Czy można wysłać to samo zdjęcie w dwóch różnych kategoriach?

Wiemy, że czasami nie jest łatwo, zdecydować się na jedną kategorię. Dlatego prosimy wybierać kategorię, która wydaje się najbardziej odpowiednia. Wysyłanie zdjęcia w kilku kategoriach nie zwiększa szansy wygranej.

Czy pod zdjęciem musi znajdować się moje imię i nazwisko?

Pod zdjęciami wyświetla się zawsze nazwa użytkownika. Tylko w przypadku wygranej imię i nazwisko zwycięzcy jest podawane na liście laureatów miesiąca.

Dlaczego przy rejestracji muszę podawać pełny adres?

Aby móc otrzymać nagrodę, zawsze należy rejestrować się, podając właściwe nazwisko i adres.

Czy moje zdjęcia są kompresowane na Państwa stronie internetowej?

Ze względu na wiele zgłoszeń chcemy zapewnić wysoką prostotę użytkowania i zmniejszamy zdjęcia do rozmiaru internetowego. Jest jednak możliwość wyświetlenia zdjęcia w pełnym rozmiarze za pomocą symbolu lupy.

Co się stanie z moimi zdjęciami po zakończeniu konkursu?

Po zakończeniu konkursu można usunąć zdjęcia ze swojego konta użytkownika (patrz także „Chcę skasować zdjęcia ze starych konkursów. Jak mogę to zrobić?”).

Co mogę zmienić w swoim zdjęciu i co oznacza „zakaz manipulowania w obrębie zdjęć”?

Nasze konkursy dotyczą fotografii i umiejętności wykonywania zdjęć. Chcemy nagradzać zdjęcia, które przekonają jury ujęciem tematu, ogólnym wrażeniem i jakością. Edycja zdjęć, która dzisiaj jest już niemal nierozerwalnie związana z fotografią, powinna być tutaj tylko środkiem pomocniczym. Dozwolone są zmiany dotyczące jasności, kontrastu, głębi, świateł, barw itp. Można też przycinać i wykonywać drobne retusze. Późniejsze dodawanie elementów, które zafałszowują pierwotne zdjęcie, jest niedozwolone. Obejmuje to kompozycje, elementy graficzne, ramki lub teksty.

Czy wolno przesyłać także zdjęcia ze smartfonów?

Tak, oczywiście!

Dlaczego nie mogę podawać danych technicznych dotyczących poszczególnych zdjęć?

Metadane są określane automatycznie z przesłanych zdjęć i są dodawane do zdjęcia. Ich ręczne wprowadzanie nie jest konieczne.

Konkurs:

Jak ważne są opisy zdjęcia?

Za każdym zdjęciem kryje się jego historia. Ucieszymy się, gdy podzielisz się swoimi historiami z innymi uczestnikami i gośćmi konkursu, a także z nami.

Jak mogę odwołać mój udział w CEWE Photo Award 2019?

Przed zakończeniem CEWE Photo Award 2019 możesz usunąć swoje zdjęcia ze swojego konta użytkownika (patrz też „Chcę skasować zdjęcia ze starych konkursów. Jak mogę to zrobić?”).

Ile zdjęć mogę wysłać do udziału w konkursie CEWE Photo Award 2019 i do kiedy?

Do 2.06.2019 roku można przesłać ogółem 100 zdjęć w dziesięciu różnych kategoriach do CEWE Photo Award 2019.

Nie widzę moich zdjęć w zgłoszeniach do poszczególnych kategorii. Czy muszę je wczytać ponownie?

W ramach CEWE Photo Award 2019 otrzymujemy kilkaset tysięcy zdjęć, przez co niekiedy trudno jest znaleźć wśród nich własne. Możesz jednak sprawdzić w swoim koncie użytkownika w zakładce „Zarządzaj zdjęciami”, czy zdjęcie zostało wczytane.

Dlaczego wysłane przeze mnie zdjęcie powinno mieć oryginalny rozmiar?

Do oceny zdjęć ważne jest, aby były dostępne z jak największą rozdzielczością. Oprócz tego może się zdarzyć, że będziemy drukować zdjęcia zwycięzcy na wystawach danego konkursu na obrazach i obejmować kuratelą. Także w tego celu potrzebujemy wystarczająco dużej rozdzielczości.

Czy oceny użytkowników mają wpływ na decyzję jury?

Oceny służą przede wszystkim komunikacji użytkowników między sobą. Kiedy widzimy i oceniamy piękne zdjęcia, fotografowie cieszą się z ich dobrego odbioru. Dla jury liczą się jednak w pierwszej kolejności inne kryteria.

Czy za zgodą rodziców w konkursie mogą uczestniczyć osoby, które nie ukończyły 18 lat?

Nie. Ze względów prawnych do udziału w konkursie są dopuszczone tylko osoby pełnoletnie.

Dlaczego moje zdjęcia i/lub komentarze są usuwane?

CEWE zastrzega sobie prawo do usunięcia zdjęć rażąco odbiegających od założeń tematycznych konkursu.

Czy przesyłane zdjęcia są używane przez CEWE w celach marketingowych lub w archiwach zdjęć?

CEWE udostępnia fotografom i miłośnikom fotografii platformę do prezentowania i wymiany zdjęć, chcąc w ten sposób pobudzić ich do kreatywności. CEWE otrzymuje tylko (jednorazowe) prawo użycia zdjęć wczytanych przez uczestników w związku z udziałem w CEWE Photo Award 2019. CEWE w żadnym momencie nie ma praw autorskich do zdjęć. „Prawo do zdjęcia” pozostaje po stronie autora. Udzielone prawo do korzystania zależy od tego, czy zdjęcie zostanie nagrodzone, czy też nie i obejmuje to możliwość publikowania, powielania, odwzorowywania i rozpowszechniania zdjęć w celach autopromocji CEWE. Czynności te będą się odbywały wyłącznie w związku z konkursem CEWE Photo Award 2019 i zawsze wiąże się to z podaniem nazwiska autora. Jeżeli zdjęcie jest wykorzystywane w inny sposób, zawsze wymaga to osobnej zgody uczestnika. Dodatkowe informacje na ten temat są zawarte także w punkcie 7 warunków uczestnictwa w CEWE Photo Award 2019: https://contest.cewe.de/cewephotoaward/pl_pl/p/terms_and_conditions.

global.drag_and_drop.header
global.drag_and_drop.description