Zarejestruj się
Jury

Jury konkursu CEWE Photo Award 2021 składa się z uznanych specjalistów, dziennikarzy i fotografów.

Jury bierze pod uwagę przede wszystkim jakość zdjęcia (ostrość, ekspozycję, układ itd.) oraz jego przekaz w odniesieniu do tematu konkursu. Oceniane jest też ogólne wrażenie: czy zdjęcie pasuje do wybranej kategorii, jaka jest jego kompozycja. Aby nadesłane zdjęcie mogło przejść przez wstępną kwalifikację, musi spełniać następujące kryteria:

• odpowiedni rozmiar; co najmniej 1080 x 1080 pikseli,
• jedno zdjęcie na jeden plik – kolaże są wykluczone,
• brak ramek, elementów graficznych i oczywistych manipulacji treścią zdjęcia,
• brak elementów tekstowych na zdjęciu (np. nazwisko fotografa, wzmianka o prawie autorskim).

Oceny i komentarze na naszej stronie internetowej stanowią tylko jeden z parametrów podczas ostatecznej oceny, dlatego zdjęcia z małą ilością wpisów również mają szansę na wygraną.

Jury międzynarodowego konkursu CEWE Photo Award 2021
Yann Arthus-Bertrand - Przewodniczący Jury

Yann Arthus-Bertrand - Przewodniczący Jury

Yann Arthus-Bertrand jest fotografem i ekologiem. Zyskał światową sławę dzięki swoim spektakularnym zdjęciom lotniczym. Od zawsze pasjonował go świat fauny i flory. W wieku 20 lat osiadł w środkowej Francji i objął stanowisko dyrektora rezerwatu przyrody. Pod wpływem pierwszej konferencji w Rio w 1992 roku Yann Arthus-Bertrand zdecydował się na opracowanie książki przedstawiającej stan naszej planety na rok 2000. Ukazała się ona pod tytułem „ZIEMIA WIDZIANA Z NIEBA”. Pozycja okazała się wielkim sukcesem i sprzedała się w ponad 3 milionach egzemplarzy. Krótko potem Yann Arthus-Bertrand założył fundację GOODPLANET, która ma na celu podnoszenie świadomości społecznej w zakresie ochrony środowiska, wdrażanie programów dotyczących ochrony klimatu i zwalczanie procesów wylesiania we współpracy z lokalnymi organizacjami pozarządowymi.

Ekolog i fotograf

Christie Goodwin
Vita

Vita

Christie Goodwin jest brytyjską fotografką, której kariera trwa już od ponad 35 lat. Po raz pierwszy wzięła aparat do rąk w wieku 12 lat. Dopiero w 2005 roku, gdy zlecono jej robienie zdjęć w trakcie występów na żywo, odnalazła swoje prawdziwe przeznaczenie. To właśnie po tym wydarzeniu pożegnała się z pracą w redakcji i stała się pełnoetatowym fotografem w branży muzycznej i rozrywkowej. Dziś Christie Goodwin jest rozchwytywaną fotografką angażowaną do portretów i zdjęć podczas tras koncertowych. Pracowała dla Eda Sheerana, Katy Perry, Taylor Swift, Paula McCartneya, Roda Stewarta i innych topowych artystów. Jej prace prezentowane są na płytach CD, DVD, podczas tras, w międzynarodowych publikacjach, książkach i na wystawach. W 2018 roku wydała swój pierwszy duży album fotograficzny pt. „Memories We Made”, który prezentuje fotografie Eda Sheerana z ostatniej dekady. Christie Goodwin – szybka, kreatywna i trochę szalona – szanowana jest za to, że jej zdjęcia są zawsze strzałem w dziesiątkę. Jeżeli akurat nie podróżuje autokarem, to przebywa w swoim domu w Londynie, gdzie jako oficjalny fotograf pracuje w sali koncertowej Royal Albert Hall. Jest również autorką okładek do bestsellerowych powieści kryminalnych.
Ulla Lohmann
Vita

Vita

Ulla Lohmann jest fotografem ekspedycyjnym i filmowcem m. in. GEO, National Geographic, BBC, ARD, ZDF, Servus TV, Terra Mater i Red Bull Media House. Reprezentuje National Geographic Creative i ma tytuł Canon Explorer. Jest Ikoną F-stop Global, mianowanym członkiem DGPh oraz Explorer's Club (Nowy Jork). Obecnie Ulla jest na wyprawach dookoła świata, opowiadając historie o odległych i niezbadanych miejscach. Jednym z najważniejszych wydarzeń jest naukowa wyprawa do wnętrza aktywnego wulkanu, gdzie jest pierwszą kobietą na świecie, która wkroczyła na całkowicie nowe szlaki.
Dr. Christian Friege
Vita

Vita

Dr Christian Friege od 2015 roku zasiada w zarządzie w CEWE Stiftung & Co. KGaA i kieruje działem krajowej i międzynarodowej sprzedaży, a od 2017 roku jest przewodniczącym zarządu w Neumüller CEWE Color Stiftung. Doradca do spraw zarządzania przedsiębiorstwem wcześniej pracował jako manager w Wielkiej Brytanii, USA, Finlandii i Japonii. Był również członkiem zarządu w Debitel AG i przewodniczącym zarządu LichtBlick AG. Będąc patronem konkursu fotograficznego CEWE Photo Awards, promuje ideę fotografii jako dobra kultury.
Kai Pfaffenbach
Vita

Vita

W 2013 roku Pfaffenbach wraz z rosyjskim sędzią Andriejem Schukowem otrzymał nagrodę Fair Play Niemieckiego Sportu w kategorii Sport. Pfaffenbach jest laureatem wielu krajowych i międzynarodowych nagród za zdjęcia dziennikarskie. Za zdjęcie zwycięskiego gola Mario Götze, w finale Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w 2014 roku, otrzymał nagrodę Svena Simona od Wydawnictwa Axel Springer. Poza licznymi nagrodami przyznanymi przez Profesjonalne Stowarzyszenie Niemieckich Fotografów Sportowych (VDS) i Niemieckie Stowarzyszenie Dziennikarzy, Pfaffenbach otrzymał również nagrodę World Press Photo za zdjęcie uśmiechniętego Usaina Bolta w półfinale Igrzysk Olimpijskich w Rio 2016. W 2020 roku Pfaffenbach jest częścią zespołu 11 fotografów Agencji Reuters, którzy za relację z wydarzeń w Hongkongu otrzymali nagrodę Pulitzera w kategorii "Breaking News Photography".
Martin Rak
Vita

Vita

Martin Rak wygrał Prix de la Photographie Paris Px3 w 2014 roku oraz Sony World Photographer Awards w 2016 roku. Zdobył również trzecie miejsce w konkursie International Photo Awards IPA w 2014 roku oraz EISA Maestro w 2016 roku. Znany czeski fotograf krajobrazu z Pragi, Martin, rozpoczął fotografowanie w wieku 6 lat i od tego czasu nie rozstaje się z aparatem. Fotografia krajobrazowa znalazła się w centrum jego zainteresowań w 2009 roku. Jego prace były publikowane w różnych czasopismach, wydawnictwach, magazynach i kalendarzach na całym świecie. Regularnie współpracuje z Black and White Photography Magazine, Practical Photography, Digital SLR Photography, GEO (Niemcy) i wieloma innymi.
Perta Horn
Vita

Vita

Petra Horn od roku 2015 zasiada w zarządzie międzynarodowej organizacji SOS Wioski Dziecięce. Od 2020 roku jest również członkiem senatu w Organizacji. We wcześniejszych latach zasiadała w zarządzie koncernu energetycznego. Jest bardzo zaangażowana w tematy związane z Wioskami Dziecięcymi SOS na całym świecie. Bierze aktywny udział w wielu projektach, które mają na celu poprawę jakości życia dzieci na całym świecie.
    Jury: CEWE Photo Award 2019

    global.drag_and_drop.header
    global.drag_and_drop.description